המדריך המלא לטיול בקנקון מקסיקו שיעשה לכם את הטיול

October 21 2022doritr

טיול תרמילאים או בטן גב על אחד החופים היפים – לא משנה לאיזה סגנון של טיול יצאתם, מקסיקו היא המקום הטוב ביותר לבקר בו. הפעם, אספנו עבורכם כמה טיפים פרקטיים והמלצות לטיול בעיר החוף המוכרת והמרתקת קנקון. אז אם חיפשת הפוגה קלילה מהטרק הארוך, או הגעת במיוחד לחוף כדי לחוות תרבות, היסטוריה ולהנות מאטרקציות המים – זה המדריך בשבילך.

המקומות המומלצים ביותר לטיול בקנקון מקסיקו

כאן תמצאו רשימה קטנה אך ממצה של האטרקציות המובילות בקנקון מקסיקו, שכל מבקר חייב לעבור בהן.

המוזיאון התת ימי

קנקון שמה לעצמה למטרה לשקם את שוניות האלמוגים ולהעשיר את החיים שמתחת למים. הדרך המקורית ביותר לעשות זאת היא פתיחת מוזיאון פסלים מתחת למים. ואיך זה בדיוק עוזר? בזכות הפסלים, שוניות האלמוגים מתפתחות וצמחיית מים נתפסת לאלמנטים החדשים ומתפרסת הלאה באופן טבעי. הפסלים עצמם נוצרו על ידי אמנים ומדמים את התרבות המקומית לאורך ההיסטוריה בדמויות אנושיות.

שחייה בסנוטות

כאשר נוצר בולען באופן טבעי במקסיקו, הוא חושף חלק מהמערכת התת קרקעית שנמצאת מתחת למים. מערות נטיפים המאפשרות הליכה במים רדודים ואף שחייה בהן כחלק מסיור מודרך היא אטרקציה ששווה להתעכב עליה. מים צלולים ומתוקים שמתאימים בדיוק לשנורקל ולחוויה חד פעמית של תופעת הטבע של הנהרות התת קרקעיים.

להכיר את תרבות המאיה

שמענו על אנשי המאיה אי שם בבית הספר כשלמדנו על התרבות האנושית המרתקת הזו. שם נמצא את התגליות המרגשות, המקדשים המרשימים, התשתיות המפותחות, מצפה הכוכבים ואתרים נוספים שמהווים מוקד עליה לרגל של חובבי ההיסטוריה – אך לא רק. ניתן להצטרף לסיור מודרך וללמוד רבות על המקום והחשיבות ההיסטורית שלו לעולם, או לטייל באופן עצמאי באתרים המאפשרים זאת. מדובר ביעד פופולרי לכל המשפחה.

שוק הפשפשים המקומי

אף טיול בעיר קנקון שבמקסיקו איננו שלם ללא ביקור בשוק הפשפשים המקומי שמופעל על ידי האוכלוסייה המקומית. שוק שכזה הוא הזדמנות נפלאה להכיר את תושבי המקום, להיחשף לתרבות המקומית ולצאת עם מזכרות חד פעמיות בעבודת יד. במרקדו ניתן למצוא שוק פשפשים מרתק המכיל מגוון אוצרות לצד מסעדות ובתי קפה המלאים בכל טוב.

כמה מילים על המטבע המקומי

המטבע הרשי בקנקון מקסיקו הוא פזו, המגיע בשטרות עגולים שנעים בין 20-500. הסמל בו משתמשים במקסיקו עבור הכסף המקומי הוא $ אך איננו שווה ערך לדולר האמריקאי. ליתר בטחון, בכל תשלום מומלץ לוודא שאכן מדובר בפזו ולא דולר. תיירים מכל העולם ממליצים להגיע לימים הראשונים מצוידים מבעוד מועד בפזו מקומי, מאחר ושער ההמרה בשדה התעופה עבור תחבורה ציבורית איננו ממשתלם. התשלום הנפוץ הוא בדולר אמריקאי או שימוש בכרטיסי אשראי בתוספת עמלות.

שימוש בטוח בכספומטים

כדי להימנע מעוגמת הנפש הכרוכה בגניבת פרטי האשראי, מומלץ למשוך כסף מזומן מכספומטים הסמוכים לסניפי בנק מוכרים באזור. בנוסף, אם ישנה אפשרות לשאת שני כרטיסי אשראי במהלך הטיול, כדאי לעשות זאת. שמירה של אחד מהם במקום הלינה יכול לסייע במקרה של בליעת כרטיס אשראי בכספומט, או במקרה של גניבה.

Share: