מדריך לרכישת דירה מקבלן – עשה ואל תעשה

August 16 2022doritr

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר פרויקטי מגורים חדשים הנבנים ברחבי הארץ, ובפרט בתל אביב, המציעים לכם את האפשרות לרכוש דירה חדשה, ולהנות ממתקנים חדישים ומודרניים.

אחת החברות המובילות בתחום המציעות פרויקטי מגורים חדשים ובפרט תל אביב נדלן היא קרסו נדל”ן. כאשר בוחנים דירות מקבלן, יש שיקולים רבים שישפיעו על החלטתכם אם להתקדם עם הפרויקט או לא. הנדלן בתל אביב תוסס ומלא הזדמנויות, ובמאמר זה ננסה לייעץ לכם מה כדאי ומה לא כדאי לעשות בעת רכישת דירה מקבלן.

מדריך לרכישת דירה מקבלן – עשה ואל תעשה

מה כדאי לעשות ברכישת דירה מקבלן?

להלן הדברים שיש לעשות:

– בדיקת רקע על הפרויקט והיזמים
יש צורך בבדיקת רקע לגבי הפרויקט, לראות האם יש תלונות קודמות על אמינות הפרויקט ולבדוק מה הניסיון של היזמים. האם נבנו כבר בנייני מגורים בעבר על ידי אותם היזמים? אם כן, סקרו ובקרו אותם, תבררו מידע באינטרנט על הפרויקטים וכך תקבלו תמונה רחבה יותר על אמינותם ואיכותם.

– בדיקה שלפרויקט יש היתרי בנייה ואישורים. לעיתים לפרויקט לוקח זמן עד שהוא מקבל את כל היתרי הבנייה ואישורים מהגורמים הרלוונטיים כדי להתחיל לבנות, ולכן מומלץ לא לחתום על חוזה כל עוד לא קיימים כל היתרי הבנייה, זאת כדי להיות בטוחים שלא ייווצרו עיכובים בדרך.

– סקירת השכונה ואזור המגורים, תשתיות, עבודות בנייה באזור. מכיוון ומדובר בדירה מקבלן, ייתכן שהאזור בו נבנה פרויקט המגורים עוד לא מפותח לחלוטין, או שיהיו חסרות תשתיות מתאימות בסביבה. כדאי גם לבדוק את מצב עבודות הבנייה באזור, האם יכול להיות מקור לרעש בסמוך לדירה וכו’.

– בדקו אם ניתן לשנות את תכנון הדירה. בדרך כלל כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן יש יכולת לבצע שינויים בעיצוב ומבנה הדירה לעיתים ללא תוספת תשלום. בדקו אם ישנה גמישות בנוגע לשינויים שניתן לבצע.

– היעזרו באנשי מקצוע מהתחום. תמיד מומלץ להיעזר בשירותי מומחים שיוכלו לעזור לעבור על החוזה, ולהגן עליכם מפני סכנות כספיות אפשריות או פרצות בחוזה. אם זה עורך דין מקרקעין, או יועצי נדל״ן, חשוב להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע שילוו אתכם בתהליך ומכירים את כל החוקים בתחום.

מה לא כדאי לעשות ברכישת דירה מקבלן?

להלן הדברים שלא כדאי לעשות:

– אל תסמכו על היזמים בעיניים עצומות. כבר קרו מקרים בהם יזמים גייסו כספים לבניית פרויקט חדש ולבסוף ברחו עם הכסף. כדאי לערוך את המחקר המתאים ולוודא שהיזמים בעלי ניסיון,  מוניטין טוב ואמינות.

– אל תחתמו על עסקה מבלי ערבויות. בבואכם לחתום על עסקת רכישה על דירה מקבלן, רצוי לוודא בעזרת עורך דין ערבות  כלשהיא על ההשקעה הכספית שביצעתם, ושאתם מכוסים בכל מקרה שהפרויקט לא מסתיים או יש איחור משמעותי במסירה.

– אל תעשו הכל לבד. בעת רכישת דירה מקבלן רצוי לא לעבור את התהליך לבד, אלא להיעזר במומחים, וכדאי גם לבחור עורך דין מטעמכם ולא מטעם הקבלן, שכן במקרה כזה, האינטרסים שלכם יישמרו והוא ידאג לשים את טובתכם עליונה.

Share: