מדריך ניקוי נעליים מקצועי לשנת 2022

October 07 2022doritr

מרבית האנשים מוציאים סכומי כסף משמעותיים מאוד על רכישת נעליים מדי שנה בשנה. בין אם מדובר על נעלי אלגנט לגברים או לנשים, נעלי ספורט לגברים או לנשים, מגפיים, סנדלים ועוד, הרי שגם לגברים וגם לנשים יש רצון כיום לשדרג את המראה שלהם עם נעליים התואמות לכל לוק. כמובן שהם מקפידים גם על הנוחות והאיכות של הנעל. לעיתים קרובות אנשים רוכשים זוג נעליים איכותי, אשר הם משקיעים בו מבחינה כלכלית לא מעט ולאחר פרק זמן כלשהו הם מרגישים שהם צריכים להחליף את זוג הנעליים בחדש וזאת מפני שהוא לא נראה מספיק נקי. חשוב לדעת כי באמצעות תהליך ניקוי נעליים המתבצע בצורה נכונה, תוכלו להשיב לכל זוג נעליים שהתיישן מעט או שהתלכלך את המראה הראשוני והטוב.

כיצד מנקים נעליים בצורה נכונה?

במדריך הבא תקבלו מידע אודות ניקוי נעליים כהות וכן מגפיים אלגנטיים מעור או דמוי עור. בין אם מדובר על נעליים לגברים ובין אם מדובר על נעליים לנשים, שיטת הניקוי המדוברת תסייע לכם להשיב לנעליים שלכם את המראה הטוב ביותר. בכדי לנקות את הנעליים יש להצטייד מראש במברשת שיניים, מברשת נעליים, משחת נעליים וקס ללא צבע, גרב, נייר סופג, חבילת מגבונים לחים ופטיש סטנדרטי במשקל של חצי ק”ג.

בשלב הראשון יש להסיר את האבק. את הפעולה המדוברת מבצעים באמצעות מברשת השיניים, כאשר מברשת השיניים צריכה להסיר כתמי אבק קלים כקשים גם מהנעל עצמה וגם מהסוליה התחתית. לא מדובר על שלב שיעשה את הנעל למבריקה אלא מטרתו היא למנוע מריחות של אבק על הנעל.

בשלב השני יש לעבור עם מגבון לח על הנעל וזאת בכדי לוודא שהיא נקייה מאבק אחרי שלב המעבר עם מברשת השיניים. אם אתם שמים לב כי הרטיבות של המגבון מרחיבה כתם אבק ששכחתם, ניתן לתקן זאת באמצעות הנייר הסופג. מטרה נוספת של הנייר הסופג היא להספיג את החומר הרטוב של המגבון בצורה מהירה יותר לתוך הנעל.

בשלב השלישי יש לטבול את הקצה השמאלי או הימני של מברשת הנעליים בוקס ולמרוח אותו בנקודות אסטרטגיות בנעל. לאחר 4-5 מריחות מעין אלה, מקרצפים את החומר עם המברשת וזאת בכדי להטמיע את החומר בתוך הנעל ולגרום לו להיספג לתוכה.

בשלב הרביעי, יש להסיר את הוקס על מנת למנוע ממנו להפוך לדביק. את הסרת הורס מבצעים באמצעות גרב ופטיש של חצי קילו. הפטיש ישמש כמשקולת כמונחת בתוך הנעל, כאשר הנעל מונחת על שולחן ישר. כעת שהנעל יציבה וכבדה יש לקחת את הגרב, למתוח אותה ולהניח על קדמת הנעל. לאחר מכן יש לשפשף את הגרב על הנעל משמאל לימין ואז מימין לשמאל.

ניקוי נעליים בצבע לבן

אם יש לכם נעליים בצבע לבן שאתם מעוניינים לנקות, הצטיידו מראש בכף סודה לשתייה, חצי כף מי חמצן וחצי כף של מים רגילים. יש לערבב את שלושת החומרים בכוס ולהסיר את השרוכים מהנעליים. לאחר מכן לוקחים מברשת שיניים שלא צריכים, טובלים בחומר ומקרצפים את הנעליים. כאשר הנעליים ספוגות בחומר, תולים אותן לייבוש כפי שתולים כביסה. לאחר מכן לוקחים את השרוכים, טובלים אותם בכוס עם שיירי החומר על מנת שיקבלו גוון לבן ותולים גם אותם.

 

 

Share: