שאלות שיעזרו לכם לבחור מזגנים מומלצים לבית שלכם

October 21 2022doritr

אם אתם מעוניינים לרכוש מזגן לביתכם, אתם בוודאי יודעים שתהליך רכישת מזגן איננו תמיד תהליך קל שכן, ההיצע כיום בתחום מזגנים הינו גדול ויש צורך לדייק בבחירת המזגן בהתאם לצרכים העומדים על הפרק על מנת שההשקעה הכלכלית תשתלם. בבואכם לבחור מזגן שיעניק לכם מיזוג אוויר אופטימלי בחלל, עליכם לשאול כמה שאלות חשובות מאוד אשר בהתאם לתשובות עליהן, יש לקבל את ההחלטה לגבי סוג המזגן הרלוונטי לכם לרכישה.

איזה שאלות תשאלו טרם אתם רוכשים מזגן?

הנה כמה שאלות חשובות שעליכם לשאול טרם אתם רוכשים מזגן. ראשית כל עליכם לשאול את עצמכם מהו גודל השטח הרלוונטי לצורך מיזוג. אם אתם תוהים כיצד בוחנים את גודל השטח הרלוונטי למיזוג הרי שהדבר תלוי במספר החדרים הדורשים מיזוג, גודל החדרים עצמם ועוד. חשוב מאוד להחליט בהתאם לזה איזה עוצמת מיזוג נדרשת לכם וכן, מהי תפוקת המיזוג הנדרשת.

איזה סוג מזגן יתאים לכם?

חשוב מאוד לדעת כי קיימות לא מעט אלטרנטיבות בתחום מערכות מיזוג כיום ורק יועץ מיזוג אוויר מקצועי ומומחה יכול להצביע על הפתרון הנכון והמדויק ביותר עבורכם. מזגן מיני מרכזי יתאים בעיקר לדירות גדולות ולמשפחות גדולות מאחר שהוא מאפשר מיזוג של כל חלקי הבית. המזגנים העיליים אינם תופסים מקום על הרצפה וזה היתרון שלהם. מצד שני, אם אתם מעוניינים למזג מספר חדרים הפתרון הוא לרכוש מערכת מזגן מולטי מפוצלת.

מהי הטמפרטורה בבית בחורף ובקיץ?

עוצמת המזגן ובהתאם לכך סוג המזגן ייגזרו בהתאם לאתגרים שעומדים מולו. אקלים טרופי ידרוש מזגן חזק, מקום קריר שבו המזגן יהיה רלוונטי דווקא לחימום ידרוש מזגן מסוג אינוורטר. מעבר לכך, חשוב מאוד לשאול מהם כיווני האוויר והשמש של הדירה? דירה דרומית מזרחית תספוג הרב יותר חום מדירה צפונית- מערבית וצרכי המיזוג יהיו בהתאם.

שאלה נוספת שיש לשאול טרם בוחרים מערכת מיזוג היא מהו הבידוד שיש לדירה. שתי דירות זהות הבנויות מחומרים אחרים, דורשות שני מזגנים שונים. חשוב לדעת כי בבתים פרטיים גם לבידוד של הגג יש משמעות.

מה עוד חשוב לקחת בחשבון טרם בוחרים מזגן?

מלבד השאלות שהוצגו לעיל, פרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון טרם מחליטים איזה מזגן לרכוש הם: באיזה קומה גרים שכן, הקומה שבה מתגוררים משפיעה על ענייני טמפרטורה ורוח וגם על בידוד בהתאם למרחק מהגג והאדמה. דירת גג לדוגמא תהיה חמה יותר בקיץ וקרה יותר בחורף. עליכם לקחת בחשבון את מספר הילדים שלכם והגיל של הילדים. כמו כן, עליכם לשאול את עצמכם באיזה שעות מהיממה הדירה שלכם תהיה מאוכלסת. יש הבדל בין מיזוג שפועל בעיקר בבוקר לבין מיזוג שפועל אחר הצהריים בעיקר או בערב.

חשוב מאוד לשים דגש על מגבלות מיוחדות שיש בדירה שכן, כיום ברוב הדירות החדשות יש הכנה למזגן מיני מרכזי ועל כן, גם אם רוצים להתקין פתרון מיזוג מפוצל מעין זאת, אין אפשרות לעשות זאת. כמו כן, ישנן דירות ישנות שבהן לא קיימת הכנה למזגן מיני מרכזי על אף שמבחינת הגודל שלהן מדובר על הפתרון הטוב ביותר עבורן. על כן, חשוב מאוד להזמין מראש יועץ מיזוג אוויר מקצועי אשר יסייע לכם בבחירת פתרון המיזוג המתאים לכם בכל היבט אפשרי.

Share: